thepriority Theme Single Post Text Area

Use this area to highlight something important you want to draw your visitors attention to, or just remove it in the Customize area in the backend.

Křídlové brány

Zatím jsme zmiňovali vjezdové brány dvoukřídlé. To ale neznamená, že křídlové brány nemohou mít pouze jedno křídlo. Je to zejména otázka rozměrů. Křídlové (tedy s otočnými křídly) brány jsou osazovány elektromechanickými rameny, která jsou vhodná pro otevírání křídel o maximální šířce každého křídla do 3 metrů. Je třeba si uvědomit, že síly, působící na křídlo mohou být odvislé například od síly větru, takže je třeba mít jistou rezervu pro takové případy. Proto jsou křídlové brány řešeny nejčastěji jako dvoukřídlé.

Dovnitř i ven a umístění pohonu

Samozřejmostí je možnost otevírání dovnitř i ven.. Použité motory jsou uchyceny na nosných sloupcích a křídlech brány, jsou vodotěsně kryty a zaručují bezproblémový chod. Lze však v případech, kdy by z estetických důvodů nepůsobily vhodně, například u kovaných ozdobných bran v historickém stylu – navíc, když nevlastníme olivrejované sloužící – umístit ovládání křídlových bran i pod zem, takže pak není pohon vidět.